Kodeks opisał lud pochodzenia nieco mistyczny

Kodeks opisał lud pochodzenia nieco mistyczny, którzy zamieszkiwali ten region, który stał się południowej Kostaryka. Są one regulowane swoje życie w całości przez własnego kalendarza, który obchodzony miesięczne święta na cześć Tlatchque, Boga Gromu. W hołdzie Tlatchque, że wykonane kamienne kule i wyrównany je w deseń tylko zrozumieli znaczenie. Profesor z Chicago został nie wydobyć żadnego wspaniałe znalezisko archeologiczne, a po dwudziestu latach bezowocnych, on i jego dążenie wyblakłe w zapomnienie, a jego nazwisko wyblakłe z nim. Odszedł do ranczo międzystrefowych rzekę Białą w północno-zachodniej Nebrasce. Miał jeden mały okrągły artefakt, aby przypomnieć mu o jego bezowocne karierze. Poprowadził lokalnych wykopalisk, kiedy okazało się kości dinozaurów lub rodzimych witryn Ameryka, ale przede podniósł bydło i konie i myślałem o dżungli w Ameryce Środkowej.

body-1130559_1920

W 1985 roku, dociekliwy licencjackich University of Chicago, Wayne Eschelmann, natknął archiwalnych pozostałości tego samego niejasnych profesora głęboko ukryte w archiwach bibliotecznych. Było coś o historii i dwóch dekadach bezowocnych poszukiwań, który wzbudził jego ciekawość. Do czasu Eschelmann odkrył zakurzone archiwa, pierwszy z wielkich Diquis Sfer zostało już odkryte, ale nikt nigdy nie wykopali na miejscu pierwszym otwartym przez mało znanego profesora. To było trudne do osiągnięcia, było głęboko w Corcovado National Park, i nie było żadnych dróg. Został poproszony przez morze pierwszych dwudziestu bezowocnych latach wczesnej kopania. Eschelmann i Lowe był również drogą morską pierwszego roku, ale ich odkrycie pierwszych sfer dowolnej wielkości skłoniło do Muzeum Nacional finansować surowy drogi, który rozciągał się na wschód i na zachód od autostrady 245 na miejscu wykopalisk. To było piętnaście mil w linii prostej, ale bliżej trzydzieści mil jak van podróży.

Oryginalne Diquis Kule zapalić dużo ciekawości świata archeologicznego. To było łatwą sprawą dla Eschelmann w jego doktoranckich lat studenckich, aby uzyskać wstępne finansowanie sześciu miesięcy wykopalisk na jego proponowanym miejscu. W lecie 1990 roku pierwsza grupa sześciu undergrads i dwóch studentów, Eschelmann i Curtis Lowe, rozpoczął wykopaliska w chwastów pokryte polanie, która była częścią nieistniejącej plantacji bananów w południowej części półwyspu. Odkryli oni swoje pierwsze dwie kule przez zbieg. Nie zostały one wykopane w początkowej wykopu; że zostały zauważone na najlepszych dwóch cokołach alabastru, które oznaczone wejście do dawnej plantacji wielkim domu. Podczas gdy dom już od dawna odzyskane przez dzikim lesie, dwa Cokoły pozostał sfery nienaruszone. Każdy był prawie metr średnicy i waży blisko tysiąc funtów, zbyt ciężkie, aby załadować na łodziach z ekspedycji. Za zgodą Muzeum Narodowego, zostały one usunięte, sfotografowany, zważone, zmierzone, prześwietlona i przetestowane dla radioaktywności. Kiedy nowa droga została zakończona, zostały wyjęte na tych samych ciężarówek sprzęt ciężki, który budowali drogi i dostarczonych do Muzeum Nacional, gdzie zostały wprowadzone na stałej ekspozycji seks ogłoszenia-dojrzałe kobiety w Muzeum Narodowym. Eschelmann i Lowe współautorem papieru na sferach i późniejsze finansowanie było jeszcze łatwiejsze do uzyskania. Przed końcem następnego roku akademickiego, każdy bronił pracę doktorską i obaj byli młodzi profesorowie. University of Chicago rozszerzone i oferują każdemu dołączyć do wydziału, którego akceptowane. Teraz, dwadzieścia pięć lat później, Eschelmann i Lowe rzadko opuszczał uwarunkowaną komfort powietrza w swoich biurach w Chicago, i wyszedł z kopania do zaufanych studentów i dodatków, które walczyły, aby na ich zespołu badawczego.

Jeden z studentów na ten sezon był typowym pojawiające archeologia wonk nazwie Paul David z Uniwersytetu w Nebrasce. Był powiązany z Kari Hatfield, dedykowanym doktoranta od księcia, który był bynajmniej typowym poszukuje archeologii wonk. Zajęło tydzień dla Pawła przyzwyczaić się do pracy z przepięknym Kari wystarczająco długo, aby przestać być onieśmielony i spojrzeć Kari w oczach, gdy mówił do niego. Kari wiedział Paweł miał podobasz nią, ale ona nie drażnić lub z nim flirtować. Pozwoliła mu pracować przez jego uczucia najlepiej, jak potrafił, aż mógł pogodzić się z faktem, że pracował z byłego zawodnika Miss America od Karoliny Północnej i skupić się na jego Kopanie. Teraz, że Paweł był prawie odporny na atrakcyjności fizycznej swojego partnera / mentora, oni dogadują jak za dawnych kolegów i przyjaciół. Kari był pod wrażeniem etyki pracy Pawła. Sięgnął bez skargi lub szowinizmu wobec Kari. Zapytał właściwe pytanie i słuchał odpowiedzi. Od czasu do czasu, a następnie z innym pytaniem, które zaimponować Kari. Słuchał do niej i biorąc ją poważnie. Myślała o nim bardziej jak brata, dziecko, niż każdy z każdym lub studenta. Kari wzrosła załączony do niniejszej gospodarstwa jasne i nieśmiałym chłopcem. Zjedli prawie wszystkie posiłki razem i często siedział na siebie po godzinach, aby cieszyć się ciszy tropikalne noce i uraczyć się nawzajem opowieściami o swoich rodzin i rodzinnych. Każdy z pozostałych studentów płci męskiej miały szansę na przyciągnięcie uwagę Kari, ale napędzana była jak odnieść sukces archeolog, jak ona była być zawodnik korowód. Była przyzwyczajona do wiadomości i wypłacane na to uwagi. Była delikatna i miła w jej odrzuca i wszyscy odszedł smutny, nie urażony lub zranionej dumy. Ona nie była zainteresowana w romans, ale była zainteresowana przyjaźni i uczenia się.